Nový pohled na bydlení ve městě

Projekt Origami představuje inovativní přístup k bydlení, který se snaží propojit výhody bydlení v domě a bytě. Nad společným podzemním podlažím s parkovacími místy a úložnými místnostmi - sklepy, stojí třináct jednotek rozložených do více úrovní. Při pohledu zvenku proto jednotky vypadají jako půlky dvojdomů či samostatné rodinné domy. Každá jednotka má vlastní zahradu s venkovní terasou, sklep a dvě parkovací stání. Třípodlažní jednotky jsou navíc ve druhém patře doplněny terasou přístupnou z přilehlého pokoje. Origami díky tomu poskytuje pocit soukromí jako u bydlení v domě a přitom jednoduchost a pohodlí užívání jako bývá zvykem u bytů.

Projekt Origami se rozkládá kolem východní části ulice Pod Karlovarskou silnicí v městské části Jiviny v Praze 6, která ho rozděluje na část A a B. Středem projektu prochází společná vnitřní komunikace, z níž je možné vstupovat do jednotlivých jednotek a pomocí výtahu či schodiště i do podzemních garáží. 

Byty v části A jsou nabízeny k prodeji po kolaudaci ve stavu "shell & core", takže finální úpravu interiéru si může zařídit každý majitel podle svých přání a vkusu.

Nebytové jednotky (kanceláře, ateliery) v části B mají standardně vybavený interiér. Jeho součástí jsou mimo jiné bezpečnostní vstupní dveře, bezfalcové interiérové dveře, laminátové podlahy s povrchem světlých dubových prken.

Koupelny a WC jsou opatřeny bílou sanitou, obklady a dlažbou v šedých odstínech.

Byty v části A mají energetickou náročnost budovy třídy C, nebytové jednotky v části B splňují podmínky pro energetickou náročnost budovy třídy B.

Detailní rozpis standardů vybavení a další technické parametry můžete stáhnout zde.  

Projekt Origami získal na Grand Prix Architektů - Národní cena za architekturu 2016 čestné uznání v kategorii Novostavba a vyhrál kategorii Novostavba bytového domu v soutěži Fasáda roku 2016.