Zázemí obce - jistota velkoměsta - Jiviny, Praha 6

Okolí projektu Origami nabízí základní občanskou vybavenost pro pohodlný život s rodinou. K dispozici je řada škol a školek, obchody, restaurace i lékařské ordinace. Na procházku či projížďku na kole lze vyrazit do některého z blízkých pražských parků (například do obory Hvězda). Za zážitky a potřebami, které prostředí menší městské části neumí poskytnout, je možno snadno dojet autem či hromadnou dopravou do centra nebo jiných částí Prahy.

Bytový komplex Origami se nachází v městské části Jiviny v Praze 6.  Díky své poloze v blízkosti Bílé hory a městských částí Řepy, Hostivice a Ruzyně je kromě centra Prahy výborně dostupné i pražské letiště – Letiště Václava Havla.

Kromě velmi dobré dopravní dostupnosti centra Prahy i letiště vám bydlení v bytovém komplexu Origami umožní podnikat krásné procházky po blízkém i vzdálenějším okolí.

Co najdete v okolí?

Vodní nádrž Jiviny

Necelých 300 metrů od bytových domů Origami najdete vodní nádrž Jiviny, kterou protéká Litovický potok. Je to skvělé místo pro procházky, rybaření, pozorování nádherných západů slunce a v létě se tu dá i koupat. Milovníci přírody mohou pozorovat více než 200 druhů motýlů, labutě, potápky, kachny, dva druhy žab nebo čolka obecného.

Bíla hora

Na větší procházku můžete vyrazit na Bílou horu, kde stojí malý památník připomínající jednu z nejdůležitějších bitev české historie. Bílá hora je jedním z nejvyšších kopců v Praze a z vašeho nového bytu se sem pěšky dostanete za 30 minut cestou dlouhou necelé 2 kilometry.

Přímo pod kopcem lze navštívit krásný kostel Panny Marie Vítězné ze 17. století. Kostel je důležitým poutním místem a nejvýznamnější kulturní památkou v okolí. V areálu kostela žije komunita sester benediktinek.

Obora Hvězda

O něco delší procházkou je výlet do obory Hvězda. Přímo k letohrádku Hvězda se ze svého nového bytu dostanete pěšky za 40 minut cestou dlouhou necelých 2,5 kilometru.  Obora, která byla v roce 1988 vyhlášena přírodní památkou, je ideální pro jízdu na kole, bruslích nebo na běhání. V zimě se zde i běžkuje a bruslí.

 

Prozkoumejte na mapě okolí projektu Origami:

Nákup
Škola
Školka
Restaurace
Procházka
Kolo
Lékař
Veterinář
Doprava